True Blood Season 2 Episode 1 "Nothing But The Blood"

17 Haziran 2009 Çarşamba

Daha önce de bahsetmiş olduğum gibi, True Blood'un ikinci sezonunun ilk bölümü 14 haziran tarihi itibarı ile yayınlandı. Altyazının 1 gün gibi kısa sürede divxplanet'a düşmesiyle birlikte ben de dün gece izleme fırsatı buldum. Çok etkileyici bir ilk bölüm olduğunu söyleyemeyeceğim maalesef yada harika promo sebebiyle beklentimi çokta yüksek tutmuş olabilirim :) Gelelim bu bölümde olanlara,

Öncelikle Dedektif Andy'nin arabasında kalbi yerinden sökülmüş şekilde bulunan cesedin, Tara ve annesini "Şeytan Çıkartma" seanslarıyla dolandıran Miss Jeanette'e ait olduğunu öğrendik. Korktuğumuz gibi olmadı yani, ceset LaFayette'in değilmiş. Tara önce polise Miss Jeanette'i tanımadığını söylese de (ki daha çok annesinin kadının bir dolandırıcı olduğunu öğrenmesini engellemek amacıyla) daha sonra gidip kadın hakkında bildiklerini polise anlattı. Sorgunun ardından Tara'nın annesi ile Tara'yı almaya gelen MaryAnn'in tanışma sahnesi çok iyiydi. Maryann LettiMae'ye resmen verdi veriştirdi, hepimizin söylemek istediği şeyleri bir anda yüzüne vurdu.
MaryAnn ve Sam'in geçmişlerine ait bir kaç şey gördük. Sam'in 17 yaşında sokaklarda dolaştığını, hırsızlık için MaryAnn'in evine girdiğini ama nasıl olduysa kendini birdenbire yatakta bulduğunu gördük. MaryAnn denen hatuna sevişme sırasında bir haller geldi ama bu kadın nedir ne değildir hala bir bilgimiz yok. Sam MaryAnn ile karşılaştığında ondan çaldıklarını geri vermeye çalıştı ancak MaryAnn Sam'den istediğinin bu olmadığını açık açık söyledi. Sevmiyorum ben bu kadını çok rahatsız edici ve samimi değil.

Sookie ve Bill tarafında ise, Sookie ve Bill'in birnevi kızı olan Jessica tarafında tatsız bir tanışma yaşandı. Sookie ondan birşeyler sakladığını öğrendiği Bill'e çok kızdı. Ertesi gün amcasının öldüğünü duyunca ise bunda Bill'in parmağının olduğunu öğrendi ve daha çok kızdı. Ayrılma noktasına geldiler. Ancak Bill'in romantik konuşmaları ve korumacı tavrı ile ve Sookie'yi sevdiğini söylemesiyle tabi ki bu mevzuda yatakta sonuçlandı. hem de harika ve kanlı bir sevişme ile.

Lafayette'i ise bir zindanda diğer bazı utsaklarla birlikte gördük. Neden orada olduğunu bilmeden bekliyordu. Bölümün sonuna doğru ise oradaki tutsakların öldürülen 3 vampir ile ilgili yapılan soruşturma için Vampir Eric tarafından tutulduklarını öğrendik. Bir de Eric sanırım saçına meç yapıyor, hehehe. Saçında aliminyum folyalar vardı ancak ben vampirler saçında başında değişiklik yapamaz diye biliyorum "Vampirle Görüşme" filminden :)))

Diğer taraftan Sookienin kardeşi Jason, Sookie'ye amcasından kalan ama istemediği için Jason'a verdiği parayla, güneş zımbırtısı tarikatının düzenlediği yönetici seminerlerine katılmaya karar verdi. (Fellowship of the Sun) Bu çocuk vampir avcısı olacak çıkacak başımıza, bi insan sürekli boş işler peşinde mi koşar yahu!

Jessice Billin başına, MaryAnn de Sam'in ve Tara^nın başına büyük belalar açacak gibi duruyor. Merakla bekliyoruz.

Son bir not; diziyi izlemeseniz bile bu bölümdeki fevkalade "kanlı" sevişme sahnesini izlemeniz tavsiyesiyle...

0 yorum: