Sevdiğim Siteler - Orgalink

3 Aralık 2009 Perşembewww.orgalink.net

Nedir?

Orgalink en basitinden bir içerik paylaşım sitesi. "Orgalink.net, beğenilerinizi paylaşarak yeni içerikler keşfedebileceğiniz, diğer üyelerden öneriler alabileceğiniz
yeni jenerasyon sosyal paylaşım aracıdır. " demişler kendileri için sitelerinde.
Sinema, müzik, kitap, müzik, video oyunu ve dizi alanında sevdiklerinizle ilgili içerik(yorum, video, resim..) ekleyebilir; filmleri,albümleri, oyunları.. favorilerinize ekleyebilir, çeşitli içeriklerle ilgili olduğunu düşündüğünüz diğer içeriklerin linklerini birbirlerine ekleyebilir, kişiye özel öneri yapabilir, içerikleri notlarınıza ekleyebilirsiniz.

Artıları: En büyük artılarından birisi kesinlikle video oyunu alnında da içeriğe sahip olması. Benim bildiklerim arasında ilk. Diğer bir artıda "notlarıma ekle" artısı. Benim gibi listeleme yapmaktan hoşlanan insanlar için süper bir özellik. Diğelim ki bir film içeriği ile karlılaktınız, izlemek istiyorsunuz ama izlemediniz, bunu "film" notlarına ekleyebilirsiniz. Böylece karşınıza oldukça deteylı bir "izleyeceklerim" arşivi çıkacak.

Eksileri: Bazı teknik aksaklıklar ve eksiklikler söz konusu. Örneğin, bir içeriğie verdiğiniz puanı geri alamıyorsunuz. Ya da, bir kişi size birden fazla içerik önerisinde bulunduysa, önerilen içeriğe gidip onu notlarınıza eklediğinizde otomatik olarak önerilenler sayfanıza dönemiyorsunuz. Geri tuşuyla döndüğünüzde de notlarınıza eklediğiniz içerik yine çıkıyor karşınıza. Dediğim gibi bunlar teknik eksiklikler. Zamanla düzeltileceklerdir. Ayrıca, içerik kategorileri de sınırlı, arttrılabilir; sanatın diğer alanlarına örneğin tiyatro, opera yada resim uzanabilirler bence zamanla.

Kimler İçin: Listeleme meraklıları, müzik, sinema, dizi gibi alanlarda yeni keşifler yapmak isteyenler, oturduğu yerden sevdikleri hakkında ahkam kesmeye meraklı olanlar...

0 yorum: