Anathema @ İstanbul, 7 Mayıs 2010

10 Mayıs 2010 Pazartesi

 (kalabalık Anathema için bekleşirken)

2 sene gibi Anathema için uzuuuuun sayılabilecek bir aradan sonra, 31 mayısta yayınlanacak yeni albümleri öncesi, konser için İstanbulda idi sevgili grubumuz geçtiğimiz cuma gecesi. Onların kaçıncı gelişiydi bilmiyorum ama erkek arkadaşımın 7-8 ve benim de 4-5 izleyişimdi bu Anathema'yı. Bu sefer ki konserin mekanı Refresh the Venue idi. Çılgın bir kalabalık olmasa da herzaman ki gibi "ateşli" bir kalabalık vardı, Anathema'nın da -eski günlerin özlemi ile olsa gerek- sert bir sound ile çalması başarılı bir konsere mahal verdi.


Çok istekliydiler. 2-2,5 saat sahnede kaldılar. İlk önce Dany sahnede tek başına akustik bir parça çaldı ( Iron Maiden'dan Wasted Years), sanırım kendisinin ileride solo projeleri olacak zira Yıldız Teknik'te de tek başına akustik bir konser vermişti, diye düşünmekteyim. Ayrıca saçlarını kestirmiş, kuş gibi olmuş :) Vincent bu sefer beyaz gömlek giymemişti, konser boyunca siyah gömlek ve deri ceketinden vazgeçmedi :) Çok enerjiktiler, biste 8 parça çaldılar. Finali Angelica ile yaptılar ki çok sevindim çünkü son konserlerinde çalmamışlardı ve tam ümidimi kaybetmek üzereydim. Ne yazık ki en çok eşlik edilen şarkı yine "One Last Goodbye" oldu, bu şarkı için bence Kurt Cobain'in Smells Like Teen Spirit için hissettiklerini hissediyorlardır artık.

(A Natural Disaster vakti)

İlk defa Gökhan'la başbaşa bir konsere gittik. Zaten -yaşlanmışlıktan olsa gerek- müzik hedefiyle gitmiştik konsere, dinozorlar olarak arka taraflarda sessiz sakin izledik konseri, hatta aşırı davranışları sebebiyle "gençleri" eleştirdik falan. Bu konserin en güzel getirilerinden biri de yıllar içerisinde benim, Gökhan'ın ve ilişkimizin ne kadar değiştiğini, ne denli olgunlaştığını gözlemlemem oldu. Bu sizi hiç ama hiç ilgilendirmeyen çok ayrı bir mevzu tabi ki :)

Bu konseri bizim için mümkün kılan Aybüke'ye teşekkür etmek istiyorum son olarak, ,insanın radyocu arkadaşı olması ne muhteşem birşeymiş yahu! (Aybüke her cumartesi "Sound of Rock" ile Rock Fm'de!!)

0 yorum: