The Vampire Diaries 1. Sezon Finali

18 Mayıs 2010 Salı

 
Vampire Diaries geçtiğimiz hafta yayınlanan "Founder's Day" isimli bölümle birinci sezon finalini yaptı. 2. sezon anlaşması da yapılan dizi maalesef 2010 sonbaharına kadar ekranlardan uzakta olacak.
The Vampire Diaries, başlarda her ne kadar "Twilight" çakması bir gençlik ve vampir dizisi gibi gelmiş olsa da bana (evet itiraf ediyorum) zamanla öyküye katılan "gizem" unsurunu oldukça başarılı kullanmaları bu yargımı değiştirmeye yetti. Hele ki son 4-5 bölümdür tüm bölüm sonları "Yok artık!", "Nasıl yani?" şeklinde şaşırma efektlerimizle son buldu. Bu sayede "The Vampire Diaries" sezonun başarılı dizilerinden biri olarak kapattı birinci sezonu.
katherine is back!

Son bölümden bahsetmek istiyorum biraz. Feci şekilde ters köşeye yatırıldığımız bir final oldu. Hem John hem de Bonnie sağolsun, mystic falls vampirlerden arındırıldı, salvatore biraderler hariç. Ancak bence finalde iki büyük olay gerçekleşti ve ikinci sezonda bunların üzerinden devam edecek;
1- Elena Damon ile öpüştü, diyorduk ki tam bir baktık Elana sandığımız kişi aslında Katherine'miş! (Bu arada zavallı Elena diyorum, anne kötücül vampir, baba vampir tarafından hunharca katledilen vampir avcısı, sevgilisi vampir, kardeş vampir olmaya çalışıyo, en yakın arkadaş desen cadı çıktı, böyle kadere isyan edilir!)
2- Tyler (valinin oğlu) vampirlerle birlikte silahtan etkilenen karakterlerden biri oldu. Sanırım 4. yada 5. bölümden beri bu çocuğun kurtadam olduğunu düşünmekteyim. Bu sorunun cevabını gelecek sezonda alacağız muhtemelen ama dediydi dersiniz ;)

jeremy anna'nın kanını içer ve...

Ah tabi unutmadan, sorunlu ergen Jeremy, merhum sevgilisi Anna'nın kanını içmek suretiyle intihar etti; ölüp tekrar dirilecek mi, yoksa kurtarılacak mı bilinmez; ancak ablası ve Salvator kardeşlere karşı Bonnie'nin ya da -bir ihtimal- Katherine'in tarafında yer alacak gibi duruyor kendisi.

2. sezon bize ne gibi süprizler hazırlıyor tahmin etmek zor, ama doğaüstü güç savaşlarının ortasında kalacağımız kesin gibi...

0 yorum: