Madde 11 - Büyükada'da bir geceni geçir.

25 Eylül 2011 Pazar

Listemde gerçekleştirdiğim ilk madde bu oldu :)

Çam ağaçları arasından koyun manzarası
Geçtiğimiz haftasonu, Büyükada Yörükali tesislerinde 1 gecemizi geçirdik. Çok fazla bir şey beklemeksizin ve çok bir hazırlık yapmadan gittik. Beklentimiz az olunca aldığımız keyifte fazla oldu. Bir defa ortam çok güzel, Büyükada'nın diğer yerlerine göre çok daha sessiz ve sakindi. Eylül'ün yarısına gelmiş olmamıza rağmen hava çok güzeldi, denize girebildik ve deniz hiçte söylendiği gibi kirli değildi. Bir de merkezda yolumuzu ararken meyve şarabı satan bir dükkana rastgeldik (smyrna şirince), sahibinin yakın ilgisiyle çeşitli şaraplar deneyip yabanmersini şarabında karar kıldık. Bu şarap gecemize oldukça tat kattı:)


Kahvaltı hırsızı martılar
Hayatımda hiçbir yerde bulamadığım huzuru buradaki salıncaklarda buldum. Koyu tepeden gören geniş terast yediğimiz akşam yemeği, yaptığımız kahvaltı harikaydı. Kahvaltı sırasında bir martıya kaptırdım salamlarımı, peynirlerimi ve de yumurtamı... Dönüş yolunda da fotoğraf makinasını denize düşürdüm, makinayı kurtaramadık ama fotoğrafları kurtarduğımız için sorun yok...

Yemeğimizi yediğimiz teras..
Yörükali'nin samimi ortamını, salaş halini çok sevdik biz. Bazı şeyler olduğu gibi kalmalı, gelişmemeli - gelişme her zaman harika sonuçlar vermiyor. Çam ağaçları altındaki küçük küçük evler kafa dinlemek, huzur bulmak için o kadar uygun ki! Önümüzdeki yıl tekrar gitmek için şimdiden sabırsızlanıyorum, huzur ararken ilk bakacağım yer orası olacak.

Büyükada' da geçirilecek bir geceden umduğum herşeyi buldum ben. Diğer maddelerde de aynısı yaşarım umarım :)


4 yorum:

hippilazman dedi ki...

Hade hayırlı olsun görünce bi sevindim ben de... Nerede kaça kaldınız? Belki ben de giderim...

Eren dedi ki...

Ne güzel bir yermiş, ben de gitmek isterim:)

widfara dedi ki...

hippilazman biz bir fırsat alarak gittik, linki şu http://www.grupfoni.com/Hatay/yoruk-ali-tesisleri-2 ama şu an tükenmiş görünüyor...
benzer fırsatlar oluyor takip edersen görürsün..
insanın ne istediğine göre değişiyor bir yeri güzel bulup bulmamak eren :) dinginlik ve doğa güzelliği isteğindeysen çok uygun bir yer orası..

Azura dedi ki...

Heybeli ya da Burgaz'da bir gece geçir bakalım. :)