Donör - Kitap Tanıtım

16 Aralık 2013 Pazartesi


''Başarısız oldum. Her şeyi kaçırdım. Hiç sevmedim. Kötü bir baba oldum....''
 
Onlara hiç masal anlatmadım, annelerini özlediklerinde sarılmadım, okula götürmedim, tenis oynamalarını izlemedim, ödevlerine yardım etmedim, üzüldüklerinde neşelendirmedim. Doğru adam olamadım, kötü bir adam oldum. Her yaptığım bencilceydi.
 
İmza
Heaht Jones
Baba 

Karısı tarafından terk edildikten sonra bütün hayatını iki kızları Georgie ve Kay’e adayan Will’in tekdüze yaşamı, kızların her ikisine de böbrek yetmezliği teşhisi konulunca alt üst olur. On altı yaşındaki Georgie ve Kay’i kurtarmak için her dakika altın değerinde, atılacak her adım kritiktir.

Will, birbirinden korkunç fikirler arasında gidip gelir: Yasadışı yollardan böbrek satın almak… İki kızı arasında bir tercih yapmak… Kendi hayatından vazgeçmek…

Ya da…

Avusturyalı yazar Helen FitzGerald’ın kaleme aldığı Donör, yüksek temposu ve zekice kurgusuyla soluksuz okunacak bir kitap.

Yazar Helen FitzGerald 1966 yılında, Avustralya'da on üç çocuklu bir ailenin on ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Melbourne Üniversitesi İngilizce ve Tarih bölümlerindeki öğreniminin ardından Glasow Üniversitesi'nde Sosyal Hizmetler alanında yüksek lisans yaptı. İlk romanı Dead Lovely, 2007 yılında yayımladı. Yazar FitzGerald, halen eşi ve iki çocuğuyla birlikte Glasgow'da yaşıyor.


0 yorum: